do kasy suma: 0,00 zł

INFOLINIA

736 900 800

biuro@twojezbiorniki.pl

Pracujemy PN-PT 8-20 Soboty 9-14.

wyszukiwarka zaawansowana
ikona

INFOLINIA

736 900 800

biuro@twojezbiorniki.pl

Pracujemy

PN-PT w godz 8-20

Soboty 9-14

Produkt dnia
Jak zgłosić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy o pojemności powyżej 2 500 litrów do Urzędu Dozoru Technicznego? 0
Jak zgłosić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy o pojemności powyżej 2 500 litrów do Urzędu Dozoru Technicznego?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według obowiązującego prawa każdy dwupłaszczowy zbiornik o pojemności powyżej 2 500 litrów należy zgłosić do Urzędu Dozoru Technicznego, a konkretnie do Działu Ciśnieniowego najbliższego oddziału tej instytucji.

W celu dokonania zgłoszenia musisz przygotować następującą dokumentację:

  

  1. Wniosek o przeprowadzenie badania urządzenia podlegającego dozorowi technicznemu Pobierz wniosek

  2. Opis techniczny urządzenia Pobierz opis

  3. Dwie kopie oryginalnej dokumentacji od zbiornika ( całość )

  4. Mapka sytuacyjna Twojej posesji z oznaczeniem miejsca w którym znajduje się zbiornik. Może być to mapka pobrana z Geoportalu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii . Mapka dodatkowo powinna zostać podpisana przez osobę decyzyjną następującymi słowami " Oświadczam, że usytuowanie zbiornika na mojej posesji jest zgodne ze stanem faktycznym".

 

Następnie wypełnione wnioski oraz przygotowaną dokumentację możesz złożyć osobiście w Urzędzie Dozoru Technicznego właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania bądź wysłać pocztą.  

Więcej na temat możesz przeczytać na stronach Urzędu Dozoru Technicznego w dziale o zbiornikach bezciśnieniowych do magazynowania substancji ciekłych zapalnych. Przejdź do strony

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku o przeprowadzenie badania lub w wypełnieniu opisu technicznego urządzenia to z chęcią pomożemy. Zadzwoń 736 900 800 lub napisz biuro@twojezbiorniki.pl 

  

 

czytaj całość »
Co to jest zbiornik dwupłaszczowy i jak wygląda? 0
Co to jest zbiornik dwupłaszczowy i jak wygląda?

Co to jest dwupłaszczowy zbiornik na paliwo ?

Zbiornik dwupłaszczowy to nic innego jak " zbiornik w zbiorniku ". Faktyczny zbiornik w którym przechowywane jest paliwo ukryty jest w zbiorniku retencyjnym, który pełni także funkcję tzw. palety wychwytyjącej w której zbierze się ciecz na wypadek wycieku ze zbiornika wewnętrznego. Dodatkową funkcją zbiornika zewnętrznego jest ochrona pojemnika wewnętrznego przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zbiornik zewnętrzny jest dużo bardziej elastyczny co sprawia, że przy kontakcie z pojazdem z łatwością amortyzuje siłę uderzenia i po chwili powraca do pierwotnego kształtu. W artykule zamieszczamy filmik udowadniający wysoką elastyczność zbiornika ochronnego: https://www.youtube.com/watch?v=SO11INFSSGk

Pomiędzy płaszczem wewnętrznym a płaszczem zewnętrznym zbiornika znajduje się tzw. przestrzeń między-płaszczowa w której zbiera się paliwo w przypadku nieszczelności zbiornika wewnętrznego. Jest to także miejsce gdzie instalowany jest detektor wycieku - urządzenie sygnalizujące dźwiękowo o powstałym wycieku. Na zdjęciu przedstawiono przekrój zbiornika dwupłaszczowego.

 

 

Czy firma handlująca olejem napędowym i rozwożąca go do swoich klientów, ryzykuje utratę koncesji lub karę finansową w przypadku gdy zleje paliwo do zbiornika typu "mauzer" lub beczki i innego zbiornika jednopłaszczowego? 2

Odbiorca paliwa płynnego jest zobowiązany do jego przechowywania w zbiornikach spełniających wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie.

czytaj całość »
TwojeZbiorniki.pl - Sklep internetowy dla Ciebie 0

Zapraszamy do nowego sklepu internetowego TwojeZbiorniki.pl

 

Sklep internetowy TwojeZbiorniki.pl powstał w 2017 roku z myślą o naszych klientach. Wszystko po to, aby ułatwić i przyśpieszyć zakupy. Zachowując przy tym wysoki poziom obsługi oraz profesjonalne doradztwo, np. za pośrednictwem infolinii 519 826 200. Nasza firma działa już od 2010 roku, dlatego możemy służyć bogatym doświadczeniem w procesie wyboru zbiornika i akcesoriów.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl